CENNET HURMASI

Merhaba,
Cennet Hurması sayfamıza hoş geldiniz. %100 Denizli meyvelerinden...

Kurutulmuş  trabzon hurması sağlık yönünden oldukça faydalı olarak bilinen cennet hurması kurusu, halk dilinde ''trabzon hurması'' olarak bilinmektedir.

Cennet meyvesi/hurması vs. ismiyle de bilinen trabzon hurması'nın ingilizce ismi. powhatan ve algonquian dillerinden gelmekte olup "kuru meyve" demektir. Çin, kore ve japonya gibi ülkelerde çok eski tarihlerden beri incir gibi kurutularak da satılmaktadır.

Olgunlaşmadan önceki sert halinde fazla miktarda tanin bulunmaktadır. O yüzden kekremsi tadı yüzünden yaş iken tüketilmesi sakat görünmekte olgunlaşmamış halinin. olgunlaştıktan sonra güneş ışığının da yardımı ile tanin çözülmeye uğramakta. glukoz miktarınca bol, proteince dengeli bir meyve oluşmaktadır.

Ege bölgesinde genel olarak CENNET ELMASI olarak bilinsede, Ülkemizin diğer bölgelerinde ;

Trabzon hurması
Cennet hurması
Domates hurması
Japon elması
Cennet meyvesi
Hatay hurması
Sarı hurma  olarak adlandırılmaktadır.

Laz hurması; japon hurması,ambe. 19 yy'da çin'den fransa ve akdeniz ülkelerine getirilmiş. karadeniz ve marmara'da sık yetiştirilir. Bu tür, adını yunanca'da "kutsal tohum" anlamına gelen diospyros ve japonca'da bitki anlamına gelen kaki-no-ki'den alır. çiçekleri hermafrodit'tir.

++ Zamanı olan müşterilerimiz için faydaları >

Daha onemli bilgiler vermek gerekirse, a vitamini ve karbonhidrat bakımından zengindir. kalp-damar sistemi, bagısıklık sistemi ve ozellikle de sindirim sistemi icin gayet faydalı bir meyvedir.


Lif yönünden oldukça zengin bir besin kaynağı olan cennet hurması kurusu 100 gramında 3,6 gr. lif yer almaktadır. Antioksidan bakımından oldukça faydalı olan bu besin kaynağı birçok soruna iyi gelmektedir.
Yapılan araştırmalar ile olumlu yönleri belirlenen cennet hurması, vücudun savunma sistemini bozan metaboliklere karşı vücudu koruyarak daha güçlü kalmasını sağlar. ayrıca çok ilginçtir; en çok a vitamini bulunduran besin kaynağıdır.


Dolaşım ve sindirim sistemi hastalıklarına iyi geldiği, bağışıklık sistemini güçlendirdiği belirlenmiş meyvedir. Ayrıca içerdiği yüksek miktarda demir yüzünden kansızlığa iyi geldiği, vitamin deposu olduğundan mütevellit vitamin eksikliğinde kullanıldığı belirlenmiştir. Son yıllarda yapılan araştırmalarda kolestrolü ve yüksek tansiyonu düşürdüğü tespit edilmiştir. Kara hurma yada kocayemiş olarak da bilinen meyve bol miktarda protein, karbonhidrat, selüloz ve ayrıca envai çeşit mineral ve vitamin içerir.


Değerli ziyaretcimiz;

Cennet elması kurusu satışımız, tamamen kendi imkanlarımız ve %100 gün ışığında takriben 2 ay gibi zamanı bulan süreç içinde kurutulmaktadır. Ürünlerimiz DENİZLİ yöremizin meyveleririnden oluşmaktadır. Web sitemizdeki resimlerdende anlaşılabileceği gibi fabrikasyon ürün üretimimiz yoktur. Tamamen el emeği ile seçimi,kabuğu soyulması,askıda kurutulmasına kadar kendi imalatımızdır.

Tekrar etmekde fayda var, tamamen doğal olarak kendi halinde kurutulmaktadır. Rezinstans yada diğer fırınlanma söz konusu bile değildir. Lütfen ürün tercihinizde bu konuyu dikkate alınız.

Sipariş ve fiyatlandırma konusu pazaryerindeki ücretlerin aynısı olup, şehirdışına kargo yapabiliriz.

Tel : 0 551 211 77 08


-----


Trabzon hurması kurusu

Trabzon hurması kurusu

Trabzon hurması kurusu  Göz sağlığına birebirdir  Kanser karşıtıdır  Bağışıklığı artt..

0,00 TL

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)